Drukarki fiskalne – już wkrótce będą praktycznie obowiązkowe

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Do tej pory mali przedsiębiorcy, którzy nie osiągają rocznie wysokich dochodów mieli wybór. Mogli sami zdecydować czy chcą korzystać z kasy fiskalnej i w ten sposób rozliczać się z Urzędem Skarbowym czy może nie kupować kasy i prowadzić własną księgę przychodów lub nawet w ogóle tego nie robić. Niestety według nowych przepisów wkrótce ta swoboda niestety się zmieni i każdy z nas będzie skazany na posiadanie kasy, jeśli oczywiście prowadzimy własną firmę. Warto się do tego przygotować już teraz i zasięgnąć poradę jak obchodzić się z tymi urządzeniami, gdyż im lepiej będziemy się nimi zajmować tym dłużej nam posłużą i nie będzie trzeba co chwile ich wymieniać.Na początek zacznijmy może od samych przepisów. Póki co kasę trzeba zamontować w tej firmie, gdzie roczny dochód przekracza kwotę 40000 zł. Czy to dużo? Dla małej firmy w wielu przypadkach na pewno tak i z pewnością pozwalało to uniknąć tak nielubianego rozliczania się poprzez kasę. Od 2015 roku wszystko ma się jednak zmienić. Za sprawą nowelizacji prawa teraz kwota zostanie obniżona o połowę, czyli do 20 000zł. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że drukarki fiskalne czy kasy będą już prawie  każdej małej firmie. Taka kwota daje około 1500zł zysku każdego miesiąca co jest minimum do funkcjonowania całe firmy.

Prawda jest więc taka, że drukarki fiskalne warto sobie poszukać już teraz, oczywiście jeśli nasze roczne dochody są wyższe. Warto rozejrzeć się za tymi urządzeniami teraz kiedy są jeszcze tańsze. Pod koniec roku na pewno zainteresowanie będzie dużo wyższe, a to oznacza, że i ceny podskoczą do góry.

Kiedy drukarki fiskalne będziemy mieć już w firmie to warto wiedzieć jak się z nimi obchodzić. Po pierwsze nie opłaca się kupować tanich urządzeń, gdyż te bardzo szybko się psują. Po drugie warto regularnie wykonywać przeglądy techniczne. W czasie przeglądu urządzenie jest konserwowane i dłużej nam posłuży. W przypadku awarii lepiej korzystać z oryginalnych części. Zamienniki nie tylko są mało wytrzymałe, ale mogą spowodować awarię innych elementów.